اخبار

سلامت و ایمنی مردم به هیچ وجه قابل معامله نیست

سلامت و ایمنی مردم به هیچ وجه قابل معامله نیست

اولین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی در دولت سیزدهم بعدازظهر به ریاست معاون اول رئیس ‌جمهور برگزار شد.
اولین جلسه شورای ملی ایمنی زیستی در دولت سیزدهم بعدازظهر امروز( سه شنبه 28/09/1402) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر محمد مخبر در این جلسه با تاکید بر اینکه سلامت و ایمنی مردم به هیچ وجه قابل معامله نیست، گفت: اگرچه پشتیبانی از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی موضوعی پذیرفته شده است اما تولیدات آنها نباید به هیچ عنوان منجر به آسیب به سلامت و ایمنی مردم شود.

دکتر مخبر با بیان اینکه وظیفه اصلی این شورا حفاظت از سلامت و جان مردم است، افزود: انتظار از شورای ملی ایمنی زیستی این است که ساز و کارهایی تدوین کند تا از هرگونه آسیب به سلامت مردم جلوگیری شود.

وی با اشاره به پیشننهادات مطرح شده در جلسه برای اصلاح و بروزرسانی قانون ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1388، گفت: لازم است کارگروهی در این خصوص تشکیل شود و دقت موضوعات مرتبط با اصلاح قانون ایمنی زیستی و همچنین موضوع الحاق یا عدم الحاق به پروتکل های بین المللی مورد بررسی قرارداده و در جلسه آتی برای تصمیم گیری نهایی ارائه دهند.

دکتر مخبر تصریح کرد: در تدوین دستورالعمل ها، آیین نامه ها و مقررات باید به نحوی عمل شود که سلامت و ایمنی مردم تثبیت شود.  

 
بيشتر